Škola vajanja Beograd

Registruj se
Prijavi se
Škola vajanja Beograd
centar-za-likovno-obrazovanje-sumatovacka-skola-vajanja
ŠKOLA VAJANJA.
Cilj predmeta je ovladavanje praktičnim veštinama vajarske tehnike i tehnologije, opservacije živog modela, razumevanje anatomije čoveka i unutrašnje konstrukcije, proporcija, uspostavljanje pravilnog odnosa celine i detalja u kompoziciji i upoznavanje sa razvojem umetnosti.
Centar za likovno obrazovanje – Šumatovačka (osnovan 1948.) je ustanova kulture, umetničkog stvaralaštva i obrazovanja od značaja za grad Beograd i šire.
Kulturna je baština naše zemlje prvog reda, koja ima važno mesto za vizuelne i likovne umetnosti, i za umetničku pedagogiju.
Činjenica da je od 1948.
do danas u ovoj ustanovi kulture svoja prva znanja i iskustva steklo više hiljada polaznika koji su stvarali njenu istoriju, njena duga tradicija i plejada veoma značajnih umetnika koji su na različite načine vezani za nju, čine je posebnom i potvrđuju njen status od značaja.
art-depo-studio-skola-vajanja

Art Depo Studio

Beograd, Vračar, Sredačka 2 069 3423442
ŠKOLA VAJANJA.
Aktivnost radionice vajanja odvija se u formi dva časa (120 min.), dva puta nedeljno.
Radiće se u malim grupama (do 12 polaznika) podeljenim po uzrastima.
Termini radionice vajanja su fleksibilni.
Art Depo Studio je porodica kreativnih radionica u kojima deca i mladi svih uzrasta mogu da uče i usavršavaju različite umetničke veštine.
Po pažljivo osmišljenom programu i u interesantnoj formi, polaznici mogu da savladaju osnove ili da usavrše već postojeće znanje u okviru sekcije koju odaberu.
Aktivnosti svake sekcije se održavaju dva puta ili jednom u toku nedelje po grupama ili individualno.
LOKACIJE
Vajarstvo ili skulptura (lat. sculpere - klesati, urezivati) je umetnost oblikovanja trodimenzionalnih oblika (kipova) u materijalima kao što su kamen, mermer, drvo, metal, glina, staklo, plastika i mnogi drugi. Vajarstvo, kao slikarstvo i arhitekturu ubrajamo u likovnu, ali i u plastičnu ili prostornu umetnost, jer vajar - čovek koji kreira sklupturu - umetnički oblikuju prostor. Vajar koristi mnoge vajarske tehnike kao na primer vajanje u glini ili gipsu a zatim, livenje odlivanje u bronzi a pored toga koristi i slikarske tehnike. Vajar se, od slikara ili crtača ne razlikuje samo po tome što stvara delo u tri dimenzije - skulpturu, već i po tome što je u njegovom radu, pored kreativnog mišljenja i oka, značajan udeo imaju i ruke jer on celom šakom i prstima, gnječi i oblikuje glinu, ili dletom preoblikuje kamen, nastojeći da obuhvati i dubinu, treću dimenziju njegovog dela. Da bi se jedno vajarsko delo izvelo, postoje neophodni vajarski alati koji su potrebni za rad. Kada je u pitanju modelovanje skulpture, neophodno je imati vajarski štafelaj na kome se vaja model koji se kasnije odliva. Ukoliko ste kreativna i umetnička duša, škola za vajanje će Vam biti od velike pomoći za izradjivanje sopstvenih skulptura.
Back to Top